Lenka

Svou cestu k výuce jógy můžu nazvat CESTA HLEDÁNÍ.

Už od studentských let jsem hledala směr, kterým se vydat a vhodný druh pohybu, který by mě bavil a naplňoval. Prošla jsem lekcemi aerobiku, body stretch, kalanetiky a pilates, až jsem se dostala k józe. Hatha jóga, power jóga a různé kombinace pilátes a jógy. Cítila jsem, že je to ten správný směr, ale pořád mi chyběl správný impulz.

Život šel dál. A já jsem zjistila, že jsem se postupem času dostala do stavu permanentního stresu. Byla jsem blízko stavu "vyhoření". Začaly problémy se spánkem, hormonální nerovnováha, bolesti zad a opakující se migrény. Teď už vím, že jsem si to všechno způsobila sama svým přístupem k životu. Měla jsem pocit, že všechno zvládnu, stále jsem přibírala nové a nové úkoly, nestanovila jsem si hranice, neuměla jsem relaxovat.

A do tohoto stavu mi byla poslána do cesty kundaliní jóga.

Když jsem přišla na první hodinu, tak jsem hned cítila, že to bude "jiné". Po úžasném prožití lekce jsem věděla, že jsem našla, co jsem tak dlouho hledala. Začal jsem pravidelně chodit na hodiny a poctivě a pravidelně doma cvičit sestavy. Všechny moje problémy postupně během půl roku vymizely.

Kundaliní jóga není jen o cvičení, je to práce s naším tělem, energií a potenciálem. Jde zde především o záměr, nasazení, duševní nastavení, prožitek a sebepřijetí. Celý život miluju hudbu, zpěv a tanec. Při zpívání manter zapomenu na starosti, cviky mi zregenerují tělo a meditací si buduju silnější osobnost. Kundaliní jóga mi dala prostě vše, co mi chybělo.

Proto jsem se rozhodla jít více do hloubky. Jsem certifikovanou lektorkou Kundalini jógy podle Yogi Bhajana 1. úrovně a začala jsem pětileté studium 2. úrovně. Jsem manažerkou výcviku nových učitelů Kundalini jógy v Praze.

Chci co nejvíce lidem předat to, co jsem se naučila i sama prožila při svých lekcích. A jestli si myslíte, že Vás omezují zdravotní problémy nebo věk, není to tak. Jóga je opravdu pro všechny !


Co je Kundaliní jóga

Kundaliní jóga je pro každého, kdo chce probudit a ozdravit tělo, získat více životního elánu a uklidnit mysl. Je vhodná pro lidi ve stresu, při nedostatku energie. Posiluje nervovou soustavu, vytváří rovnováhu mezi sympatickým a parasympatickým nervovým systémem, a aktivuje hormonální systém. Zkrátka kundaliní jógu může cvičit každý, i ten, kdo nikdy žádnou jógu necvičil, cviky se vždy dají upravit.

Ještě více informací najdete zde  ....   https://www.jogakundalini.cz/

Co s sebou

Chtěla bych, abyste si lekci co nejvíce užili a měli z ní prospěch, proto doporučuji vzít si s sebou na lekci jógovou podložku, vhodné pohodlné oblečení na cvičení, nejlépe bílé barvy, láhev s vodou a pokrývku hlavy (šátek) k meditaci. Ostatní máte k dispozici ve studiu.