Zazpívejte si

30.08.2016

Mantra je mocný prostředek k účinným změnám v těle díky stimulaci imunitního systému. Kolem úst je neuvěřitelný počet 84 reflexních bodů, které vibrace při zpívání aktivují. To dále stimuluje hypothalamus, který je zodpovědný za kontrolu důležitých metabolických a hormonálních procesů a také vzorců chování. Uvolňují se endorfiny, které posilují imunitní systém. V důsledku toho se nám snižuje krevní tlak, zmenšuje se úzkost, deprese. Dýchání při zpívání mantry je také důležité, neboť hluboký rytmický dech zvyšuje přísun kyslíku a povzbuzuje lymfatický systém. Zanesený lymfatický systém může vést časem ke zdravotním problémům, jako je přibývání na váze, úbytek svalové hmoty, vysoký tlak, únava a záněty.

Mantra se opakuje znovu a znovu 7-30 minut. To se může nezasvěceným zdát trochu zvláštní, ale až jednou budete v místnosti s tak dvaceti zpívajícími lidmi a budete cítit, jak energie roste a roste, už vám to tak bláznivé připadat nebude.

Možná, že si říkáte, že ať to přináší jakýkoliv užitek, vy to zkoušet nehodláte. Spousta studentů má na první lekci kundaliní jógy stejný pocit. Ale pokud překonáte své počáteční rozpaky, uvidíte, že vás odměna nemine. Významnou součástí procesu je totiž i překonání vlastní stydlivosti. Takže nechte ten ostych za dveřmi a skutečně otevřete své srdce a svou duši !

Každý dokáže zpívat ! Třeba s mantrami od Snatam Kaur