Udělejte si čas

10.08.2016

Každý z nás má nějakou svoji mantru, kterou si po celý den pro sebe opakujeme. Protože naše myšlenky jsou základem našich prožitků, tato naše mantra tak formuje náš život. Říkáme např.: "Jsem tak unavená", "Nejsem dost dobrá", "Toto nemá cenu" a nejčastější je .... "Nemám čas". A buďte si jisti, že když si ji ustavičně opakujete, opravdu nebudete mít čas. Vzpomeňte si na někoho, kdo je ve své profesi úspěšný. Ať je to např. Bill Gates nebo maminka, která s přehledem zvládá své tři malé děti i při zaměstnání a přitom vypadá svěže. Den má 24 hodin pro každého z nás.

Když se probudíte, uděláte si snad pár minut na to, abyste projevili vděčnost, abyste si zacvičili několik zahřívacích cviků na páteř a abyste se na pět minut posadili k meditaci a mentálně se tak připravili na nový den? Ne. Musíte dohlédnout na děti, spěchat do práce a také se potřebujete vyspat, takže zůstanete v posteli, co nejdéle to jde. Budete mít tisíc důvodů, ale zkuste někdy vstát o čtvrthodinu dřív a dát sami sobě tento dárek. Řekněte dětem, ať si připraví školní brašny, než jdou spát, nachystejte oblečení na příští den už večer a jděte spát o čtvrthodinu dřív - udělejte cokoliv, abyste mohli sami sobě věnovat ten čas na začátku dne. Uvidíte, jak klidněji bude ten den probíhat. Dopřejte si těch několik minut, abyste si znovu nabili své baterie - stihnete toho za den víc, budete méně spěchat a budete mít jasnější představu o tom, co je opravdu důležité, namísto abyste se zabývali zbytečnostmi. Více času si prostě vytvoříte.

Pokud si myslíte, že nemáte ani čtvrthodinu na cvičení, meditaci nebo na to, abyste se prošli chvíli pěšky, podívejte se pořádně na svůj denní režim. Možná zjistíte, te strávíte večer tři hodiny u televize, že úklid, který obvykle děláte po práci se dá stihnout jindy, že vlastně už doopravdy nemáte chuť setkat se s přítelkyní na kafe a že byste jí mohla navrhnout místo toho jít společně na jógu. Čtyřiadvacet hodin je dlouhá doba ! Můžete toho za den stihnout spoustu, tak určitě najdete čtvrt hodiny.

Změňte svou denní mantru. Říkejte si: "Mám moře času, spoustu času ! "